Düğün Mekanı Seçimi Nasıl Yapılır?

Mükemmel Düğün Mekanları Nasıl Bulunur?

Mükemmel düğün mekanı bulmak kolay değil. Çarpıcı bir çiftlik, rahat bir restoran veya sakin bir plaj alanı da dahil olmak üzere seçebileceğiniz çok sayıda seçenek var. Düğün mekanlarını araştırırken önemli başlıklar;


Düğün Teması

Davetli Listesi

Bütçe Planlama

Misafir Konaklama

Dahil Olan Hizmetleri

Temanıza Uygun Bir Mekan Seçin

Aklınızdaki estetiğe uygun mekanları araştırın. İyi tasarlanmış restoran alanları veya kır konseptleri ve açık hava mekanlar daha doğal unsurlar içereceği için, düğününüz mekana daha çok uyum sağlayacaktır. Son yıllarda artan kır düğünleri sektöre yeni hizmet verenlerin artmasına neden oldu. Birbirinden farklı konsepte sahip kır düğünü mekanlarını incelemenizde fayda var. Kır düğünü davetiyeleri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Davetli Listenizi Hazırlayın

Mekanlara bakmadan önce kaç misafir davet edeceğinizi bilmek, sizi baş ağrısından ve gönül rahatlığından kurtarmanıza yardımcı olacaktır. Konuk listeniz için çok küçük bir mekan seçerseniz ve düğün mekanının alabileceğinden fazla misafir davet ettiyseniz, zor durumda olabilirsiniz. Çiftler genellikle kaç kişiyi davet edeceklerini (veya ebeveynlerinin kaç kişi davet edeceğini!) Küçümser, bu yüzden gerçekten dikkatle hazırlanmak için bazı davetli görüşmelerini erken yapın. Bu aynı zamanda bütçenizi azaltmanıza yardımcı olacaktır, çünkü bazı masraflar davet ettiğiniz kişi sayısına bağlıdır.

Bütçenizi Belirleyin

Düğünün yemekli ya da yemeksiz olması, mekan kirasının maliyeti ne kadar etkilediğini hesaba alın. Düğün mekanınınbüyüklüğü, dekor ve çiçek tasarımının da maliyetini artıracak. Toplam bütçenizin ne kadar olduğunu ve yaklaşık olarak tasarımınızın yürütülmesinin ne kadara mal olacağını bilin. Bütçenizi aşarsanız, tasarımınızı yeniden ölçeklendirmeniz veya daha uygun fiyatlı alanlara bakmanız gerekir. Genel bütçenizi kategoriye göre ayırın, daha yüksek önceliğe sahip hizmetler için daha fazla ödeme ayırın. Önce mekanınızı seçtiyseniz ve ardından ayırmanız gereken miktardan daha fazlasını fark ederseniz, bütçeniz dahilinde kalmak zorlu bir mücadeledir. Hala davet edecek bir düzine misafir daha varken!
Bölgenizdeki fiyatların nasıl seyrettiğinden emin değil misiniz? Genellikle online bulunan firma iletişim bilgilerinden daha belirgin fiyat bilgileri almak için görüşmeler yapın.


Konuklarınızın Deneyimini Düşünün

Şehir dışından katılacak çok sayıda misafir davet ediyorsanız, otele yakın (veya bağlantılı) bir yer arayın. Ve mekandaki rahatlıklarını da unutmayın. Bir odanın maksimum kapasitesi genellikle rahat bir alan değildir, bu nedenle kaç kişiyi rahatça ağırlayabileceklerini sorun.

Dahil Olanları Düşünün

Tam hizmet veren bazı mekanlara ve kendi tedarikçilerinizi ve dekorunuzu getirebileceğiniz bazı yerlere bakıyorsanız, her şeyi fiyatlandırdığınızdan emin olun. Masa, sandalye ve örtülerin bulunduğu bir mekan, kendinize ait olan bir mekan için kiralamanız gereken eşyaları düşünecek olursak pahalıya mal olabilir. Ayrıca, dahil edilen kiralık eşyaların genellikle daha temel olduğunu unutmayın (beyaz çarşaflar, standart sofra takımı, masa örtüleri, ziyafet sandalyeleri vb.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.